ILONA LEE NETWORK and mojeNYC.com

presents

ELITE IMAGE MAKEOVER WORKSHOP

with  

Celebrity fashion Designer Daniel Jacob Dali 

 

"FASHIONS FADE, STYLE IS ETERNAL" - YSL

It will be very informative and interactive 4-hour session with Celebrity Stylist DJD.

Each attendee  will receive a 30 minutes, one on one consultation on creating unique professional and personal image

(session includes makeup and hairstyle as well). 

Bring in your favorite 3 outfits and learn how to transform your current dress, skirt, top, etc. into an entirely new image with the help of a celebrity stylist.

Sip on Champagne and enjoy Truffles as you discover a brand new look !

Small Elite Group - max 5 attendees ! Register NOW !

When: Saturday, February 8tH, 2014, Time: 1pm - 5pm

Where: MARRIOTT Hotel, Manhattan

Language - Polish/English

TICKETS: $200 and $225.

 

REGISTER:

$200 - ILONA LEE NETWORK MEMBERS ONLY

$225 - NON MEMBERS

 

If you are interested in Wardrobe Consultation at your place or personal shopping with Daniel, please contact Ilona at info@ilonalee.com or +917 703 3089. 

About Daniel:

image 14.jpeg

"For as long as I can remember, fashion has influenced my life and the choices I  have made. I have been lucky enough to have traveled to many exciting countries. These journeys gave me an inspiration; I have developed a passion for design and in 2010 Daniel Jacob Dali, World of Fashion was born. I have personally created each item in my exclusive range; I source rare fabrics from all around the world, only ever make one of each design making my designs as individual as you are. When you buy a design from my label, you can be assured that it is unique, the materials are the highest quality and it has been created with passion and energy. "

DJD Fashion Show, Ibiza 2013.

TV Interviews:


O Danielu po polsku: Urodzony w Krakowie,w domu w którym mama szyła i przerabiała dla niego ubrania. Od młodych lat wykazywał ogromne zainteresowanie modą. Uczeszczał do krakowskiej szkoły kaletniczej w której robił szkice oraz projekty pasków, portfeli i torebek. Projektował, szył...jednak to mu nie  wystarczało. Zawsze pasjonowały go podróże. Zaczał latać po świecie,mieszkał w Paryżu, Madrycie i przez wiele lat w Anglii. Opanował biegle kilka języków i to ceni sobie bardzo, gdyż ułatwia mu to negocjacje z ludźmi. Po wielu latach wyleciał z Anglii na Ibize. Juz pierwszego dnia pobytu na Hiszpańskiej wyspie wiedział, ze zacumuje tam na dłużej. Zacząl tworzyć swoje kolekcje, szyc jeden projekt za drugim jak szalony. Z dnia na dzien było wszedzie o nim głośno. Zarowno w Anglii, Hiszpani i Polsce. Zostal zaproszony na wywiady do radio, telewizji. Ukazało sie z nim wiele wywiadów w prasie ma całym świecie. Do dzis idzie jak burza. Mówi,ze wszystko zawdzięcza ciężkiej pracy i realizowaniu marzenia za marzeniem. Udalo mu sie nawet spotkać z sama królowa i wyrocznia mody ma świecie z Anna Wintour. Byl na pokazach najwiekszych domów mody na świecie. Sam zaprezentował swoje kolekcje zarówno w Polsce jak i na Ibizie. Byla tez telewizja z Rosji. Dotarł do Paris Hilton i Naomi Campbell ze swoimi projektami. Zbudował swoją markę od marzeń i wiary w to,ze się uda.Mówi ze nic go nie zatrzyma i ze chce dzielić sie z ludźmi swoją pasja i mowić im jak dążyć do realizacji celów i spełniania sie w biznesie na podstawie własnych doswiadczen i suksesow.

www.danieljacobdali.comBecome a Sponsor – Reach your Market – Promote your Brand: 

For those who want extra exposure, you can do so by becoming a SPONSOR. 

Benefits of becoming a sponsor are: your company name, link to your website, a short company description will be include in the event page and on our invitations.  And most importantly, you'll have an opportunity to promote your product or services at the event.

Contact: Ilona Lee, info@ilonalee.com +917 703 3089

GET INSPIRED  - CONNECT - GROW - SUCCEED

SPONSORS: