ILONA LEE NETWORK and mojeNYC.com

presents

"The Secrets to reach your dreams and achieve success in business and life."

Elite Evening Lecture with Celebrity fashion Designer from Ibiza, Daniel Jacob Dali followed by INGLOT Cosmetics Makeup Show.

 

“Nobody can go back and start a new beginning, but anyone can start today and make a new ending.”  

What ending would you choose? Whatever your dreams or goals may be you can achieve them.  DJD is living proof.  Come and join us for an evening of fun, excitement, and learning. The seminar will energize you, inspire you and motivate you so that you can start off new year on the road to success.

 

When: Saturday, February 1st, 2014, Time: 5pm - 8pm

Where: INGLOT Cosmetics Studio, Chelsea Market, Manhattan

Address: 75 Ninith Ave, 5th floor.

Language - Polish

EARLY BIRDS TICKETS: $35.00  and  $50.00

After January 15th : $40 and $55.

 

$55

 

 

 

$40

(ONLY for Official Members of Ilona Lee NETWORK

 

Not a Members yet? Join today ! By joining as an  Member  you will grow, connect and build relationships with like-minded women, in a positive, supportive, open environment: http://www.ilonalee.com/apply-now/

About Daniel:

image 14.jpeg

"For as long as I can remember, fashion has influenced my life and the choices I  have made. I have been lucky enough to have traveled to many exciting countries. These journeys gave me an inspiration; I have developed a passion for design and in 2010 Daniel Jacob Dali, World of Fashion was born. I have personally created each item in my exclusive range; I source rare fabrics from all around the world, only ever make one of each design making my designs as individual as you are. When you buy a design from my label, you can be assured that it is unique, the materials are the highest quality and it has been created with passion and energy. "

DJD Fashion Show, Ibiza 2013.

TV Interviews:


O Danielu po polsku: Urodzony w Krakowie,w domu w którym mama szyła i przerabiała dla niego ubrania. Od młodych lat wykazywał ogromne zainteresowanie modą. Uczeszczał do krakowskiej szkoły kaletniczej w której robił szkice oraz projekty pasków, portfeli i torebek. Projektował, szył...jednak to mu nie  wystarczało. Zawsze pasjonowały go podróże. Zaczał latać po świecie,mieszkał w Paryżu, Madrycie i przez wiele lat w Anglii. Opanował biegle kilka języków i to ceni sobie bardzo, gdyż ułatwia mu to negocjacje z ludźmi. Po wielu latach wyleciał z Anglii na Ibize. Juz pierwszego dnia pobytu na Hiszpańskiej wyspie wiedział, ze zacumuje tam na dłużej. Zacząl tworzyć swoje kolekcje, szyc jeden projekt za drugim jak szalony. Z dnia na dzien było wszedzie o nim głośno. Zarowno w Anglii, Hiszpani i Polsce. Zostal zaproszony na wywiady do radio, telewizji. Ukazało sie z nim wiele wywiadów w prasie ma całym świecie. Do dzis idzie jak burza. Mówi,ze wszystko zawdzięcza ciężkiej pracy i realizowaniu marzenia za marzeniem. Udalo mu sie nawet spotkać z sama królowa i wyrocznia mody ma świecie z Anna Wintour. Byl na pokazach najwiekszych domów mody na świecie. Sam zaprezentował swoje kolekcje zarówno w Polsce jak i na Ibizie. Byla tez telewizja z Rosji. Dotarł do Paris Hilton i Naomi Campbell ze swoimi projektami. Zbudował swoją markę od marzeń i wiary w to,ze się uda.Mówi ze nic go nie zatrzyma i ze chce dzielić sie z ludźmi swoją pasja i mowić im jak dążyć do realizacji celów i spełniania sie w biznesie na podstawie własnych doswiadczen i suksesow.

www.danieljacobdali.comBecome a Sponsor – Reach your Market – Promote your Brand: 

For those who want extra exposure, you can do so by becoming a SPONSOR. 

Benefits of becoming a sponsor are: your company name, link to your website, a short company description will be include in the event page and on our invitations.  And most importantly, you'll have an opportunity to promote your product or services at the event.

Contact: Ilona Lee, info@ilonalee.com +917 703 3089

GET INSPIRED  - CONNECT - GROW - SUCCEED

SPONSORS: