Niedziela z filmem ubiegającym się o nominację do Oscara oraz z jego twórcą.

Alex-Stratta-Bigoli-dining-room-daytime-by-Daniel-Krieger-580x385

Zapraszamy  do kina na film BLINKY & ME oraz spotkanie z reżyserem filmu Tomaszem Magierskim a także Romą Ndolo - bohaterką jednego z jego filmów.

 Niedziela, 23 września

Miejsce: 

Kino: Quad Cinema 34W 13th St, New York, godz. 1 pm.

Spotkanie po kinie: Bigoli Restaurant, 140 W13th st, 3 minuty od kina, btwn. 6th & 7th Ave , godz. 3 pm,

Bilety:

Bilety na film dostępne przed projekcją na miejscu w kinie

Wejście na spotkanie z reżyserem w Bigoli Restaurant $10 dla członków grupy, $15 dla gości, płatne na miejscu.

RSVP na email: info@newyorknewyou.net

BLINKY & ME to film dokumentalny Tomasza Magierskiego, który w dniach 21-27 września br. będzie prezentowany w Quad Cinema na Manhattanie. Inicjatywa tych pokazów ma przyczynić się do otrzymania przez film nominacji do Oscara.

Osią filmu dokumentalnego BLINKY & ME jest podróż do Polski, w którą Yoram Jerzy Gross, pionier australijskiego kina animowanego, zabiera pięcioro swoich wnuków, by pokazać im kraj swego pochodzenia. http://tomaszmagierski.com/blinky-me/

Yoram Gross urodził się w 1926 roku. Jego rodzice byli właścicielami dwóch sklepów z porcelaną na krakowskim Rynku Głównym. Wybuch II wojny światowej był dla małego Jurka końcem beztroskiego dzieciństwa: ojca zamordowali Ukraińcy, matka trafiła do Auschwitz i Ravensbruck, a on ze starszym bratem Natanem ukrywał się w 71 miejscach Polski. Yoram do dziś pamięta otrzymywaną od ludzi bezinteresowną pomoc. Zawarte w takich okolicznościach przyjaźnie sprawdzają się nawet po siedemdziesięciu latach rozłąki…

 

Gość Specjalny Spotkania :  Roma Ndolo, bohaterka poprzedniego filmu Magierskiego MÓJ OJCIEC LUO.

MÓJ OJCIEC LUO (CANAL + 2008) opowiada o poszukiwaniu tożsamości. Główną bohaterką jest ROMA NDOLO, młoda kobieta pochodzenia polsko-kenijskiego, która dorastała w Niemczech i pięknie mówi po polsku. Ponieważ zawsze chciała dowiedzieć się więcej o swoich afrykańskich korzeniach, wyrusza w podróż do kraju ojca, gdzie odkrywa zbieżność swoich losów z życiem prezydenta Baracka Obamy.

ROMA NDOLO będzie gościem specjalnym niedzielnego spotkania. Na co dzień bohaterka filmu pracuje w ONZ-cie w Nowym Jorku. Skończyła studia z zakresu komunikacji społecznej. Jest córką emigrantów z Polski i Kenii.

 

 

 

Główny Gość Spotkania - TOMASZ MAGIERSKI, REŻYSER I OPERATOR

Tomasz  ukończył wydział operatorski szkoły filmowej w Łodzi. Jest reżyserem wielu filmów dokumentalnych, w tym wielokrotnie nagradzanego MAGICZNI BRACIA. Ten pełnometrażowy dokument mówi o życiu w komunistycznej Polsce widzianym oczami słynnych, urodzonych w 1954 r., wrocławskich czworaczków. Film otwierał First Look Film Festival w Nowym Jorku, był także pokazywany w MoMA.

 

Spotkanie poprowadzi    ANNA TARNAWSKA

Anna jest dziennikarką prasową i telewizyjną. Publikuje w: „Nowym Dzienniku”, „Tygodniku Powszechnym”, „Tygodniku Przegląd”, „Gazecie Krakowskiej”, portalach: mojenyc.com, podhaleregion.pl. Jej zawodowe zainteresowania to przede wszystkim sztuka i kultura, biografie, historie emigracyjne, nowe trendy. Pracuje nad scenariuszami, listami dialogowymi i jako researcher filmów dokumentalnych.

 

Spotkanie odbędzie się we włoskiej  restauracji Bigoli Restaurant, której szefem jest Kucharz Celebrytów Alex Stratta.

 

Serdecznie zapraszamy !

New York - New You ELITE Networking Event

Get Inspired – Connect – Succeed

Our unique blend of business and social networking

 

 

SPONSORS: